Jak se naučit jízdu na snowboardu ?

6. února 2013 v 14:00 | Gummy |  Tipy
Zdravím všechny, dneska tu přibude jeden delší článek tak se ho nelekněte ;)
Snowboarding je všude čím dál tím oblíbenější zimní sport, podle mě je i zajímavější než lyžování, ve kterém jsem si naprosto jistá =) Tak a něco k těm začátkům : Samozřejmě, že jednodušší by bylo zaplatiti si instruktora, který vás jezdit na snowboardu naučí.Druhá možnost je kamarádka, která snowboarding ovládá, a třetí možnost je tu plno různých webů(včetně toho mého =D), které se vás to pokusí naučit =)) Velkou roli hraje výběr prkna a ostatního vybavení.
1) jízda na pomě Takže, nejdřím přece musíme vyjet na kopec. Jednu nohu necháme ve vázání a druhou udržujeme rovnováhu tím, že podle potřeby šlapeme za nebo před sebe. Volná noha je vždy ta zadní!! Nikdy nepřenašejte celou váhu na zadní nohu !
2) pády prostě k snowboardingu patří, s tím se musíme smířit. Hlavní je hned po padu zaseknout prkno do sněhu, aby jste nám nikam neujeli ;) Víc vám neřeknu, protože s pády nemám moc zkušeností. =D jsem prostě na sporty nadaná =D
3)Tak, nejdříve si musíme zjistit na kterou nohu budeme jezdit, je to stejné jako u sk8. Taky máme nasazené boty pevně zapnuté ve vázaní, hlavně rukavice, helmu a brýle.Tak a může me začít. Aby jste nám nikam neujeli postavte se kolmo ke svahu, mírně pokrčte to koleno na jakou stranu chcete jet (dejme tomu pravé ;) ) a prkno nasměruje mírně v před. Tzn. máte pravou nohu více ve předu než levou. Až dojedete ke kraji sjezdovky dorovnejte levou nohu aby prkno bylo zase kolmo ke sjezdovce.Měli by jste se zastavit. Teď to samé udělejte na druhou stranu a pokuste se zastavování snížit na minimum. TAk pokračujte dokud si nebudete v jízdě jistí. taky můžete jakoby klouzat po sněhu přímo dolů, po zadní hraně prkna. Stačí, když na zadní hranu přeneste váhu a pokrčíte se v kolenech.
Ha a teď to nejtěžší, obloučky, bohužel, s tím vám neporadím. S tím se musí každý vypořádat, já to taky zvládla.Každý má svůj systém a musí si na něj přijít sám, nebo s pomocí instruktora. Doufám, že jsem vám aspoň třošičku pomohla a zimním sportům ZDAR ! :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.