Říjen 2012

Něco je špatně aneb nemůžu usnout (10 rad pro lepší usínání a spánek)

28. října 2012 v 12:20 | Gummy |  Tipy
Napadlo mě, že u TT je až moc článku o tom, jak je někomu zle, jak má zkažený život. Některé články mě zaujaly, ale některé nestály ani za kliknutí. Spoustě z nás se už někdy stalo, že nemohli usnout a tak vám přináším pár rad.
Rada první : To už asi víš, ale přece jen to tu napíšu.VĚTREJ ! Určitě se ti bude líp spát, když v pokoji nebudeš mít dusno, teď v zimě je sice chladný vzduch, ale podle mě tě nezabije na minutku otevřít okno.
Rada druhá : Pokus se chodit spát ve stejnou dobu, aspoň od Neděle do čtvrtka, ať si tvůj mozek zafixuje, kdy má usnout =)
Rada třetí : Když neusneš do 30-ti minut co ses rozhodla jít spát, nechoď na FB, blog, nehraj žádné hry. Dělej nějakou nudnou činost jako je třeba uklízení.To tě otráví na tolik, že příště radši usneš.
Rada čtvrtá : Postel je na spaní ! Rozhoně v ní nelež celý den, nědělej si na ní domácí úkoly atp. Mozek si musí uvědomit, že na posteli se spí.
Rada pátá : Nejlíp se usíná v úplné tmě, takže na různé noční lampičky zapoměn.Pokud se bojíš tmy, tak se hold nedá nic dělat, bude se ti hůř usínat.
Rada šestá : Tu asi zná každý z nás. Hrnek teplýho mlíka s medem. Navodí takovou "spací" atmosféru =D
Rada sedmá : Před večerní koupeí nebo sprchou si dej tělové mléko na topení, ať je hezky teplé. Když se s ním namažeš, bude to příjemný pocit. A spříjemným pocitem se přece usíná líp ne ?

A nakonec pár otázek ;)
Jak často se vám stává že nemůžete usnout ?
Spíte se psem nebo plyšáky ?
Máte radši, když máte hlavu výš ?


Comfy bedroom-1.díl Světýlka

27. října 2012 v 18:39 | Gummy |  Tipy
Ahoj vítám vás u mého nového "seriálu" Comfy bedroom (v překladu útulný pokoj), který bude vycházet každý týden. A jak už název napovídá, budu vám sem dávát ruzné Tipy, jak si pokoj zútulnit, nebo vyzdobit.
více v celém článku ;)

chčije a chčije

27. října 2012 v 10:49 | Gummy
Jo, někde už zima vyhání podzim, který v podstatě začal až tímto týdnem. Všude čtu články a statusy jak sněží. Jak já se už nemůžu dočkat sněhu. Toho pravého mokrého křupavého sněhu, který všehno zakryje jakoby bílou přikrývkou, jako by se roztrhla péřovka nad celým okolním světem.Miluju sníh. Už se těším až budu jako malá stavět iglů, sněhuláky, chodit sáňkovat, pojede se na lyžák.. Jak já se nemůžu dočkat. Alo ono chčije a chčije, a nevypadá to že bych chtělo toto sychravé počasí odejít.V Zimě jsou taky vánoce, který zbožňuju nejen kvůli dárkům, ale kvůli pohádkám, cukroví, klidné a mírumilovné atmosféře, jednou začas jsme vichni spolu jako rodina. Ale ono prší...
Něco je špatně s počítadlem =)

27. října 2012 v 8:49 | Gummy |  TT
Zdravím, už jste si jistě všimli, ale počítadlo na blog.cz ještě není spraveně a už je to tak od srpna ? Zajímalo by mě, jestli s tím hodlají něco dělat, nebo to nak prostě nechat.Však ono se to samo vyřeší že ? Já teda žádné aktuální info nemám a tak bych byla ráda, jestli vám o tom někdo něco řekl, jestli se k tomu někdo ze správců vyjádřil, tak mi napište. Díky =)